سرکه سیب از موادی است که مصرف آن به ویژه در طب سنتی بسیار پیشنهاد شده است و ردپای آن در بسیاری از نسخه‌های طب سنتی دیده میشود. محققان معتقد هستند که این سرکه فواید فراوانی دارد و مصرفش میتواند در کاهش وزن و جلوگیری از بیماری‌های مختلف به شما کمک کند. برای آشنایی با چند خاصیت سرکه سیب با گیاه یاب همراه باشید.

خاصیت سرکه سیب

متاسفانه بیماری های تنفسی در کشور ما بسیار زیاد می باشد و بیماران از طریق مصرف قرص های گوناگون سعی در مهار کردن این بیماری را دارند، اما همانگونه که در جریان هستید طب سوزنی از دوران بسیار قدیم برای درمان انواع مشکلات مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از کاربرد های آن جلوگیری از مشکلات تنفسی است، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تنفسی

در منابع طب سنتی آمده در فصل های سرد باید برنامه غذایی افراد تغییر یابد. شیره انگور که آن را دبس یا دوشاب نیز می نامند، یکی از چند معجون گیاهی مخصوص فصل سرماست. طبیعت این خوراکی، گرم و تر است و خواص مفیدی دارد. در این نوشتار شما را با چند معجون گیاهی پرخاصیت آشنا میکنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

 

معجون گیاهی

 

شیره انگور مفید برای مادران

 

یکی از خواص شیره انگور، اثر ضد التهابی و نرم کنندگی در ناحیه حلق است، به همین دلیل به افرادی که روزهای سرد سال دچار التهاب حلق می شوند و سرفه می کنند، توصیه می شود از غرغره شیره انگور با آب استفاده کنند. همچنین مولد خون صالح (خون سالم و بدون مواد زائد)، افزایش دهنده وزن بدن و بازکننده گرفتگی هاست. یکی دیگر از فواید دوشاب، غلیظ کردن شیر مادر است، به همین دلیل اگر شیر مادری رقیق باشد، می تواند در کنار بقیه درمان ها شیره انگور را مصرف کند.

با توجه به افزایش آلودگی هوا در کلان شهرها، بهتر است حداقل از پاک بودن فضای خانه خود مطمئن باشید و زمانی را که در منزل هستید، هوای پاک و ضدعفونی شده استشمام کنید. در این نوشتار چند گیاه دارویی ضدعفونی کننده را برای پاکسازی فضای خانه معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

فضای خانه

طبق آخرین مطالعات انجام شده افرادی که مبتلا به بیماری دیابت نوع دو می باشند با مصرف رژیم غذایی حاوی پروتئین بالا می توانند در مدت شش هفته میزان چربی کبدشان را تا چهل و هشت درصد کاهش دهند ، در ادامه مطلب می خواهیم به کاهش چربی کبد با رژیم غذایی مخصوص بپردازیم ، با گیاه یاب همراه باشید.

کاهش چربی کبد